Vyhledávání

 

Archiv zpráv

 
07.07.2015 | ZHODNOCENÍ VÝSLEDKŮ PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2014/2015
 

Pro 1. kolo přijímacího řízení mohl v letošním roce uchazeč o studium ve střední škole podat dvě přihlášky.

Přijímací zkoušky proběhly letos pro maturitní obory středních škol na základě tzv. „Pilotního ověřování s využitím centrálně zadávaných jednotných testů". Střední školy, které se do nově stanoveného systému organizace přijímacího řízení přihlásily, si otestovaly znalosti žáků základních škol v českém jazyce a literatuře a v matematice.

 

Procentuální úspěšnost umístění žáků 9. tříd po I. kole přijímacího řízení odpovídala číslu 100 - všech 34 uchazečů bylo přijato na zvolený studijní či učební obor střední školy. 


Letos byl největší zájem o Střední školu informatiky, elektrotechniky a řemesel, na druhém místě figuruje zájem o ekonomické obory, třetí místo obsadily zemědělské a přírodovědné obory. Na první zmíněnou střední školu v Rožnově pod Radhoštěm odchází z naší ZŠ 9 žáků, na Obchodní akademii ve Valašském Meziříčí byli přijati 4 žáci, SŠ zemědělskou a přírodovědnou v Rožnově pod Radhoštěm budou navštěvovat 3 žáci naší školy.

 

Maturitním oborům dává přednost 82% žáků, učebním oborům 18%.

 

Atmosféru přijímacích zkoušek si úspěšně vyzkoušela i jedna žákyně sedmého ročníku na šestiletém oboru Gymnázia ve Valašském Meziříčí.

 

 

Rosana Kolomazníková
výchovný poradce

 

PŘIHLÁŠENÍ
 
jméno: 
heslo:
 
Zapomněli jste heslo?
 
FOTOGALERIE