04.03.2016 | Učíme se od profesionálních záchranářů

Ve čtvrtek 3. března 2016 jsme završili minikurzy poskytování první pomoci pro 3. - 9. ročník. Tentokrát  návštěvu ze zdravotnické záchranné služby přivítali žáci třetích tříd.

Trojčlenná skupina záchranářů děti seznámila se základy první pomoci.

V první části programu si všichni přítomní zopakovali čísla tísňového volání, pravidla pro komunikaci s dispečinkem záchranné služby a řetězec první pomoci. Následovala praktická ukázka masáže srdce, kterou si na figuríně dospělého i dítěte mohl každý vyzkoušet.

V druhé části žáci od mladé zdravotnice dostali obvazy a využili možnost pod odborným vedením ošetřit řezné rány.

Při loučení nás záchranáři pozvali na návštěvu stanice ZZS, abychom si mohli prohlédnout místa, odkud sanitky vyrážejí zachraňovat lidské životy. Těšíme se na další spolupráci.

Učitelky 3. ročníku