Vyhledávání

 

Archiv zpráv

 
24.10.2016 | Technický jarmark
 

V pátek 14. října se žáci deváté třídy zúčastnili technického jarmarku ve Valašském Meziříčí. Navštívili jsme valašskomeziříčské firmy Robe a Block. 

Ale začněme od začátku. Přišli jsme do školy jako každý jiný den. Okolo osmé hodiny pro nás přijel autobus a odvezl nás do Valmezu, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna šla do již zmiňovaného Blocku, a ta druhá do Robe. V Blocku nám byla předvedena prezentace, jakou práci zastává firma Block a jaké má zaměření - budují čisté prostory, jako jsou laboratoře nebo operační sály. Bylo nám ukázáno, v jakých počítačových programech pracují a jak jim pomáhá 3D technologie. Někteří z nás si vyzkoušeli práci v izolátoru. To je takový inkubátor, kde se přes gumové rukavice manipuluje s nebezpečnými látkami.

 

Dále jsme pokračovali do Robe. To je firma zaměřená na výrobu osvětlovací techniky. Provázel nás nějaký mladík, který všem říkal „čau", takže tam jsou tam asi všichni kamarádi. Ale zpátky k prohlídce. Viděli jsme, jak se vytlačují a řežou kovové části na světla, jak se zkouší, jestli správně fungují, letují obvody a mnoho dalšího. Zhlédli jsme i světelnou show. Na konci v Robe i v Blocku proběhla prezentace středních škol.

 

Určitě jsme si toho hodně odnesli a možná někteří z nás našli inspiraci pro své budoucí zaměstnání.

 

 

Tomáš Nepala

 

PŘIHLÁŠENÍ
 
jméno: 
heslo:
 
Zapomněli jste heslo?
 
FOTOGALERIE