Vyhledávání

 

Archiv zpráv

 
25.04.2017 | Bufet v 5.A
 

V pondělí 10. dubna naše třída pořádala bufet. Hlavně maminky nám pomohly s přípravou různých dobrot. Prodávali jsme řízky, pizzu, bábovky, muffiny, koláčky a další mňamky. 

Někteří z nás také připravili drobné výrobky, šperky, balíčky s překvapením, samolepky a další věci. Vyzkoušeli jsme si, jaké je to stát se prodejcem, učili jsme se správně spočítat ceny a vracet peníze. Také jsme museli dbát na hygienu prodeje a pořádek ve třídě.


Většina z nás vydělala slušnou částku, a tak jsme se rozhodli pomoci někomu, kdo to potřebuje. Každý dal dobrovolně částku peněz podle vlastního uvážení do krabičky, paní učitelka přidala zbytek a sešlo se nám tisíc sto korun. Rozhodovali jsme se mezi dětmi v Africe, sponzorováním zvířat v ZOO a dalšími projekty.

Ríša přišel s nápadem pomoct rodině Šimonka Vaška, který se před několika lety přiotrávil plynem unikajícím z karmy v koupelně a teď je odkázán na nepřetržitou pomoc dospělých. Navíc přišel o svého bratra. Peníze jsme poslali složenkou a ještě jsme mu nakreslili nějaké obrázky. Snad aspoň takhle Šimonkově rodině trochu pomůžeme.

 

Klárka Pšenicová, 5.A

 

PŘIHLÁŠENÍ
 
jméno: 
heslo:
 
Zapomněli jste heslo?
 
FOTOGALERIE