Vyhledávání

 

Archiv zpráv

 
22.09.2017 | Republikové finále soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV)
 

Již potřetí se žáci naší školy mohli radovat z postupu na republikové finále soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Soutěž je určena všem, kdo mají chuť soutěžit. 

Její vznik iniciovali dva zlatí desetibojaři, Robert Změlík a Roman Šebrle. Žáci plní v rámci tohoto projektu devět disciplín a k tomu jednu ze tří volitelných. Na základě zlepšování výkonů mohou získat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky. Ti nejnadanější mladí sportovci se přes okresní a krajská kola mohou probojovat až do republikového finále, kde se setkají s desítkami olympioniků a sportovních osobností a zažijí neopakovatelnou atmosféru velké sportovní akce.


Závod probíhal ve dvou dnech 7. - 9. 9. 2017 v Brně na atletickém stadionu VUT s pěkným doprovodným programem. Družstvo mohlo závodit v rozmezí ročníků 2003 až 2006 a naši školu reprezentovali - Janišová Veronika, Machová Barbora, Hendrychová Julie, Kociánová Vendula, Kocián Michal, Nohavica Ondřej, Fridrich Jan a Pavelka Tomáš. Během závodu nás povzbuzovala úspěšná a velmi příjemná olympionička Taťána Kocembová. První den děti zvládly běh na 60m, skok do dálky, hod medicinbalem, shyby (2 min.), švihadla (2 min.) a podařilo se jim vyšplhat na průběžné 15. místo. Druhý den bojovaly v těchto disciplínách: trojskok, kliky (2 min.), sed-leh (2min.), hod míčkem, běh na 1000m .

Během druhého dne si družstvo vylepšilo pozici a obsadilo na REPUBLIKOVÉM FINÁLE OVOV nádherné 5. místo z celkového počtu 44 zúčastněných škol.


Všichni soutěžící v družstvu se zároveň účastní soutěže jednotlivců. I tady naši žáci bodovali a odváželi si krásná umístění:
Hendrychová Julie (2004) 2. místo,
Kocián Michal (2006) 3. místo.

Letos se do republikového finále probojovali také chlapci, kteří již za družstvo nemohou nebo ještě nesmějí závodit (závod v družstvu je limitován věkem):
Vrabec Lukáš (2002) 4. místo,
Bena Šimon (2007) 23. místo.


Všem dětem patří velké díky. Za pevnou vůli, se kterou se na soutěž připravovaly během celých prázdnin (na našem novém atletickém ovále i doma). Bez poctivé přípravy by se jim jistě nepodařilo dosáhnout tak úžasných výsledků. Úsilí, pot a někdy i slzičky, které na stadionu ze sebe vydaly, přispěly k tomu, že Základní škola Zašová už není pro všechny školou neznámou a i samotná Šárka Kašpárková se občas zajde podívat, jak se nám daří...


A my učitelky...děkujeme, že jsme mohly opět zažít úžasnou atmosféru této nádherné soutěže a prožít s dětmi dny plné radosti, sportovního nadšení a odhodlání!!!

 

Šárka Hendrychová a Petra Pavelková

PŘIHLÁŠENÍ
 
jméno: 
heslo:
 
Zapomněli jste heslo?
 
FOTOGALERIE