Vyhledávání

 

Archiv zpráv

 
13.02.2019 | PROGRAM O KOMUNIKACI A VZTAZÍCH VE TŘÍDĚ
 

V pondělí 11.2. do naší třídy přijel lektor pan Radek Palacký, který nás učil, jak zlepšit vztahy v naší třídě. Nejdřív nám rozdal štítky, na které jsme si napsali jména.

 Pak jsme hráli různé hry zaměřené na komunikaci. Například jsme museli proplést klubíčko vlny mezi všemi spolužáky. Na interaktivní tabuli nám ukazoval obrázky různých cizích lidí a my jsme měli povědět, kdo je nám nejvíc sympatický a proč. Pak jsme si měli vybrat někoho ze třídy, s kým jsme se ještě dneska moc nebavili a pozdravit ho. Chtěl nám tím ukázat, jaké to je, když by někdo zůstal sám, odstrčený atd.

Uvědomili jsme si, že není dobré, když je člověk sám, že našimi nejbližšími lidmi je rodina a pak kamarádi, nejsou to osoby, které známe jen z internetu nebo počítačových her. A také že někteří lidé mohou být zlí proto, že sami například nějaké zlo zažili.

Ve druhé polovině programu jsme si na papír každý obkreslili svoji ruku. Do ní jsme měli napsat své kladné vlastnosti, co nám dobře jde a na druhou stranu co moc nezvládáme a co bychom chtěli zlepšit. Bylo překvapující, jak bylo těžké napsat ty dobré věci. Pak jsme ruce vystřihli a vyrobili velkou koláž, která nám visí ve třídě a připomíná, že každý jsme jiný, jedinečný, ale všichni jsme v jedné třídě a musíme se naučit respektovat vycházet spolu.


2 hodiny s Radkem byly super a budeme rádi, když k nám zase někdy zavítá.

 

Společnými silami napsali žáci z V.A

 

PŘIHLÁŠENÍ
 
jméno: 
heslo:
 
Zapomněli jste heslo?
 
FOTOGALERIE